Běhoun“ běžícího pásu sklouzává ke straně

Běhoun“ běžícího pásu sklouzává ke straně

Je docela běžné, že majitel běžícího pásu musí během prvních pár dnů nebo týdnů používání upravit svůj běžecký pás. Běžecký pás se může během prvních několika týdnů nebo měsíců také protáčet nebo se sunout mimo střed, což je během rozběhu zcela normální.

Mezi pásem pro běžecký pás a nožními kolejnicemi by měl být na obou stranách rovnoměrný prostor. Na kterou stranu se pás sklouzne, aby určil, jak provedete opravu. Na téměř všech běžících trenažérech můžete pás znovu vystředit utažením válečkového šroubu na straně, na kterou se pás posouvá, nebo uvolněním válečkového šroubu na straně, ze které se pás vysouvá.

Na téměř všech běžících strojích je nemožné zaměnit šrouby pro nastavení válce za cokoli jiného. Jsou to dva šrouby se šestihrannou hlavou na samém konci běžeckého trenažéru, zapuštěné do kolejnic pro nohy na obou stranách pásu.

Který šroub nastavíte a zda se rozhodnete pro jeho utažení nebo uvolnění, záleží na vaší značce běžeckého pásu. Pokud si nejste jisti, který šroub upravit, podívejte se do uživatelské příručky.

Jak pás vycentrovat?

Postavte se na stranu běžícího pásu a spusťte jej rychlostí 3 km / h a sledujte jej po dobu nejméně dvou minut. Začíná se pás sám centrovat? Pokud ano, můžete mít jednoduše problém s vyrovnáváním. Pomocí vyrovnávacích patek na spodní straně běžícího pásu vyrovnejte jednotku. Pokud se pás po dvou minutách nevystředí, postuptek zadní části běžeckého trenažéru. Pokud se pás pohybuje vlevo, vložte klíč do levého nárazníku a otočte jej o čtvrt otáčky ve směru hodinových ručiček. Poté zasuňte klíč na opačnou stranu a otočte jím proti směru hodinových ručiček. Pokud se pás pohybuje doprava, zasuňte klíč do pravého nárazníku a otočte o čtvrt otáčky ve směru hodinových ručiček. Poté zasuňte klíč na opačnou stranu a otočte o čtvrt otáčky proti směru hodinových ručiček. Sledujte pás nejméně 2 minuty, aby měl čas na centrování. Pokud po těchto dvou minutách není v centru, opakujte proces ještě jednou.

Servis stroje

Pokud několik úprav problém nevyřeší nebo se stále opakuje, problém na běžícím pásu bude v něčem jiném. Nepokoušejte se opravit zadní válečky. Problém může spočívat v předních válcích, pružinách paluby nebo jiných částech. Někteří výrobci běžeckého pásu nejsou příliš specifičtí ohledně toho, kdy byste se měli vzdát a požádat o pomoc, takže v případě pochybností jsme připraveni vám pomoci jak na telefonu 739 767 387, mailu podpora@fitnesspohotovost.cznebo k vám přijedeme a váš stroj uvedeme opět do perfektního stavu.  Více informací o nás můžete najít na našich stránkách www.fitnessservis.cz

Co umíme:

  1. Repasování fitness strojů, vykupujeme rozbité stroje.
  2. Opravy a repasování motoru na fitness stroje, běhouny, kurty k běžeckému pásu.
  3. Posilovací stroje servis a opravy.
  4. Servis a opravy kladek a dalších fitness zařízení.
  5. Servis podtlakových strojů. Servis kardio zóny.
  6. Servis celých posiloven. Servis fitness center.