Měl bych běžecký pás vyčistit?

Měl bych běžecký pás vyčistit?

Využíváte běžecký pás doma nebo ve fitness a chcete, aby pracoval správně? Záleží vám na jeho kvalitě a správné funkčnosti, aby našel využití dlouhá léta? K tomu, aby správně fungoval a poskytoval potřebný komfort včetně splnění účelu, je potřebná i údržba.

Potřebuje můj pás vyčistit?

Běžecký pás je oblíbenou součástí nejen fitness center, ale také mnoha domácností. Přináší skvělý způsob relaxace, možnosti pohybu a získání fyzické kondice i podporu při hubnutí. Můžete tak provozovat běh či chůzi za každého počasí a nastavit si zátěž tak, jak aktuálně potřebujete nebo zvládnete.

O běžecký trenažér je potřebné správně pečovat, aby mohl sloužit dlouho a kvalitně, a proto si zajisté kladete otázku, jestli váš pás potřebuje vyčistit?

Vhodné umístění běžeckého pásu je na čisté a málo prašné místo. Pokud je trenažér umístěný na takovém místě, tak údržba není nijak složitá a prach a špína nebudou velkým problémem ani při mazání.

K čištění můžete používat speciální čističe určené k tomuto účelu, ale s klidným svědomím postačí pouze čistá voda a nylonová štětka. Údržba je jednoduchá a nezabere moc času stejně jako pravidelné mazání.

Odstranění nečistot z horní části pásu snižuje zahřívání řemenu a tím pádem i nároky na napájení zesilovače stejnosměrného elektrického systému. To pomáhá řídící jednotce motoru ke spolupráci s chladičem kromě úrovně tepla pásu.

Čištění je důležité především kvůli dynamice řízeného systému. Chůze či běh vytvářejí na řízeném systému teplo a při nízkém tření nebude trenažér fungovat správně. Nejvíc to pocítíte v případě nastavení funkce na svahu, při kterém bude běžecký pás zrychlovat. Tím vzniká již zmíněné teplo.

V kombinaci těchto jevů a nečistot na horní části pásu, které působí jako izolátor, dochází ke stoupání tepelné konstanty. Tím dochází k vyššímu opotřebení pásu a různým poruchám, které snižují veškerý komfort každodenního využívání. Můžete jim však včas předejít nebo je eliminovat

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení