Olej na bežecké pásy

Jedním z častých problémů běžeckých pásů je jeho tření. Co tedy dělat, když vaše zařízení vykazuje tření pásu?

Tření pásu je způsobené především opotřebením. Opotřebení následně způsobuje větší tření s palubou a tím vzniká větší množství tepla v pásu. Důsledkem toho dochází k opotřebení a zmíněnému tření.

Tření může být způsobené také nesprávným natažením běžeckého pásu. Nemůže být ani příliš volný, ale ani příliš utažený, protože právě přílišným utažením vzniká tření mezi válcem a pásem. Pokyny ke správné údržbě by měl obsahovat každý manuál k běžeckému pásu.

Tření pásu má za následek zvýšenou činnost motoru proto, aby pás pracoval lépe. Tím pádem běžecký pás spotřebuje i více elektrické energie a vynaloží se větší síla k běžeckému pásu.

Tření pásu lze tedy minimalizovat pravidelným a vhodným mazáním. Je potřebné dodržovat nejen pravidelnost, ale také množství oleje určeného pro tento účel. To znamená, že ani málo ani moc.

Běžecké pásy disponují také jističem, který při zapnutí vytáhne velké množství zesilovačů a bezpečnostní systém pracuje v pořádku. Naopak při vypnutí jističe několikrát, je potřebná jeho výměna, protože co výpadek, tak to značné oslabení.

Silikonový olej 100% na běžecké pásy  500ml sprej
335 Kč

Silikonový olej 100% na běžecké pásy 500ml sprej

Kód: FP14
1 položek celkem