Běžecký pás přestal pracovat

Když běžecký pás přestane běžet, je to frustrující, protože to kazí dobrý pocit ze cvičení. Když se běžecký pás, zastaví po spuštění tréninku, znamená to, že je něco v nepořádku s ovládáním pásu, plošiny, motoru nebo rychlosti.

Pokud během běhu nebo chůze dojde k příliš velkému odporu, běžecký pás se zastaví, aby nedošlo k poškození motoru. Toto je bezpečnostní opatření k ochraně motoru a zamezení nadměrného tepla, které může v krajním případě způsobit požár. Majitel běžícího pásu může zkontrolovat běžící pás několika jednoduchými kroky a identifikovat problémy, které způsobují zastavení běžícího pásu.

Krok 1

Sledujte pás, abyste zjistili případné roztřepení. Když se pás opotřebuje, roztřepená oblast vytváří větší tření a odpor. To zvyšuje požadavky na teplo a energii na motoru. Běžecký pás detekuje problém a vypne napájení. Pokud je pás uvolněný, použijte imbusový klíč k napnutí tahu úpravou šroubů na zadní straně běžeckého trenažéru. Otočte šrouby o 1/4 palce po směru hodinových ručiček a utáhněte pás.

Krok 2

Cítíte oblast ve středu plošiny pod pásem. Tato oblast by měla působit úhledně. Pokud platforma běžeckého pásu a pás nejsou namazány, způsobuje tření příliš velký odpor a motor se vypne. Mazací oleje lze zakoupit online nebo v místní opravně běžeckého pásu.

Krok 3

Zkontrolujte napájecí kabel, zda je pevně zasunut do zásuvky ve zdi. Některé problémy s výkonem běžeckého trenažéru mohou být stejně jednoduché jako volný kabel. Zkontrolujte, zda je kabel zapojen do zásuvky ve zdi.

Krok 4

Zkontrolujte ovládací prvky rychlosti. Nejlepším způsobem kontroly rychlosti je spuštění běžeckého trenažéru pomalým tempem. Nechte běžící pás běžet několik minut a skočte na pás, abyste mohli začít chodit. Změňte rychlost běžeckého pásu. Pokud se motor zastaví, může to být řízení rychlosti.

Staráte se pravidelně o preventivní údržbu a rádi byste zajistili jednou za rok či za dva celkovou odbornou servisní prohlídku od FITNESS POHOTOVOST? Máte dotaz ohledně náhradních dílů? Kontaktujte nás telefonicky či emailem. Společně nalezneme vhodné řešení. Rádi vám poradíme na telefonním čísle 739 767 387, podpora@fitnesspohotovost.cz , www.fitnesspohotovost.cz

 

Dostaneme Váš běžecký pás do kondice

Široký mrakodrap 160x600  px - Video Full HD - Facebook obálka   Široký mrakodrap 160x600  px - Video Full HD - Facebook obálka (1)

Olej na běžecjé pásyBežecké pásy sleva 30podložky na bežecké pásyrady odborníka

 

Zpět do obchodu