Měl bych běžecký pás vyčistit?

Využíváte běžecký pás doma nebo ve fitness a chcete, aby pracoval správně? Záleží vám na jeho kvalitě a správné funkčnosti, aby našel využití dlouhá léta? K tomu, aby správně fungoval a poskytoval potřebný komfort včetně splnění účelu, je potřebná i údržba.

Potřebuje můj pás vyčistit?

Běžecký pás je oblíbenou součástí nejen fitness center, ale také mnoha domácností. Přináší skvělý způsob relaxace, možnosti pohybu a získání fyzické kondice i podporu při hubnutí. Můžete tak provozovat běh či chůzi za každého počasí a nastavit si zátěž tak, jak aktuálně potřebujete nebo zvládnete.

O běžecký trenažér je potřebné správně pečovat, aby mohl sloužit dlouho a kvalitně, a proto si zajisté kladete otázku, jestli váš pás potřebuje vyčistit?

Vhodné umístění běžeckého pásu je na čisté a málo prašné místo. Pokud je trenažér umístěný na takovém místě, tak údržba není nijak složitá a prach a špína nebudou velkým problémem ani při mazání.

K čištění můžete používat speciální čističe určené k tomuto účelu, ale s klidným svědomím postačí pouze čistá voda a nylonová štětka. Údržba je jednoduchá a nezabere moc času stejně jako pravidelné mazání.

Odstranění nečistot z horní části pásu snižuje zahřívání řemenu a tím pádem i nároky na napájení zesilovače stejnosměrného elektrického systému. To pomáhá řídící jednotce motoru ke spolupráci s chladičem kromě úrovně tepla pásu.

Čištění je důležité především kvůli dynamice řízeného systému. Chůze či běh vytvářejí na řízeném systému teplo a při nízkém tření nebude trenažér fungovat správně. Nejvíc to pocítíte v případě nastavení funkce na svahu, při kterém bude běžecký pás zrychlovat. Tím vzniká již zmíněné teplo.

V kombinaci těchto jevů a nečistot na horní části pásu, které působí jako izolátor, dochází ke stoupání tepelné konstanty. Tím dochází k vyššímu opotřebení pásu a různým poruchám, které snižují veškerý komfort každodenního využívání. Můžete jim však včas předejít nebo je eliminovat

 

 

Dostaneme Váš běžecký pás do kondice

Široký mrakodrap 160x600  px - Video Full HD - Facebook obálka   Široký mrakodrap 160x600  px - Video Full HD - Facebook obálka (1)

Olej na běžecjé pásyBežecké pásy sleva 30podložky na bežecké pásyrady odborníka

 

Zpět do obchodu