Můj běžící pás je hlučný

Můj běžící pás je hlučný

Chcete, aby vaše fitness vybavení fungovalo kvalitně a dlouhodobě? Máte nějaký problém s běžeckým pásem a potřebujete poradit? Řešíte momentálně hlučnost svého běžeckého pásu? Pojďte se podívat co v takovém případě dělat a jak problém hlučnosti vyřešit.

Můj běžecký pás je hlučný

Běžecké pásy patří k oblíbeným trenažérům, které slouží jako stimulátor běhu či chůze, které můžete provozovat přímo v interiéru a neohlížet se na aktuální počasí venku. Funkce zařízení lze dle konkrétního typu pohodlně nastavit podle aktuálních potřeb a můžete začít spalovat kalorie, posilovat svalovou hmotu, srdce či hubnout.

Tak jako každé zařízení, tak i běžecké pásy se časem opotřebují a můžete se setkat s různými závadami, které znemožňují běžecký pás používat nebo narušují pohodlí a komfort, na který jste byli zvyklí.

Častým problémem běžeckých pásů je nezvyklá hlučnost. Co tedy dělat, když je váš běžecký pás hlučný?

Hlučnost pásu můžou způsobovat různé okolnosti. Jedním z nejčastějších důvodů jsou ložiska, špatně zarovnaný díl, uvolněná kladka nebo opotřebovaný motorový pás.

V první řadě je tedy potřebné zkontrolovat vodítka řemenů pod běžícím pásem. Vodítka můžou být totiž agresivně zatlačené přímo do pásu, a to může být jedním z důvodů, proč váš běžecký pás způsobuje nepříjemný zvuk.

 

Dalším důvodem může být samotná pohonná soustava. Je třeba jí zkontrolovat, aby nějaká její část neodírala další. Zkontrolujte, jestli jsou řemen a puls vyrovnány. Kontrolu je vhodné provést také na ventilátoru motoru a žebrech, které musí být srovnány. Nacházejí se uvnitř snímače a je potřebné je zrevidovat.

Dále vám od nepříjemného zvuku může pomoct ohýbání vodítek.

Hluk, který připomíná škrábání či pískání, může být způsobený opotřebovaným pásem motoru a také může být důvodem uvolněná kladka umístěna na předním válečku. Zkontrolujte řemenici a v případě, že ložiska jsou zcela v pořádku, tak to znamená výměnu pásu motoru.

 

Kontrolu lze provést také na samotném motoru běžeckého pásu. Pro zjištění, jestli pracuje správně, odpojte běžecký pás a poslouchejte motor. V případě zjištění, že hluk vychází z ložisek v jednom z válečků nebo z motoru, může být provedena oprava jedné části nebo být provedena celková výměna. 

 

Zpět do obchodu