Můj běžící pás je hlučný

Můj běžící pás je hlučný

Chcete, aby vaše fitness vybavení fungovalo kvalitně a dlouhodobě? Máte nějaký problém s běžeckým pásem a potřebujete poradit? Řešíte momentálně hlučnost svého běžeckého pásu? Pojďte se podívat co v takovém případě dělat a jak problém hlučnosti vyřešit.

Můj běžecký pás je hlučný

Běžecké pásy patří k oblíbeným trenažérům, které slouží jako stimulátor běhu či chůze, které můžete provozovat přímo v interiéru a neohlížet se na aktuální počasí venku. Funkce zařízení lze dle konkrétního typu pohodlně nastavit podle aktuálních potřeb a můžete začít spalovat kalorie, posilovat svalovou hmotu, srdce či hubnout.

Tak jako každé zařízení, tak i běžecké pásy se časem opotřebují a můžete se setkat s různými závadami, které znemožňují běžecký pás používat nebo narušují pohodlí a komfort, na který jste byli zvyklí.

Častým problémem běžeckých pásů je nezvyklá hlučnost. Co tedy dělat, když je váš běžecký pás hlučný?

Hlučnost pásu můžou způsobovat různé okolnosti. Jedním z nejčastějších důvodů jsou ložiska, špatně zarovnaný díl, uvolněná kladka nebo opotřebovaný motorový pás.

V první řadě je tedy potřebné zkontrolovat vodítka řemenů pod běžícím pásem. Vodítka můžou být totiž agresivně zatlačené přímo do pásu, a to může být jedním z důvodů, proč váš běžecký pás způsobuje nepříjemný zvuk.

 

Dalším důvodem může být samotná pohonná soustava. Je třeba jí zkontrolovat, aby nějaká její část neodírala další. Zkontrolujte, jestli jsou řemen a puls vyrovnány. Kontrolu je vhodné provést také na ventilátoru motoru a žebrech, které musí být srovnány. Nacházejí se uvnitř snímače a je potřebné je zrevidovat.

Dále vám od nepříjemného zvuku může pomoct ohýbání vodítek.

Hluk, který připomíná škrábání či pískání, může být způsobený opotřebovaným pásem motoru a také může být důvodem uvolněná kladka umístěna na předním válečku. Zkontrolujte řemenici a v případě, že ložiska jsou zcela v pořádku, tak to znamená výměnu pásu motoru.

 

Kontrolu lze provést také na samotném motoru běžeckého pásu. Pro zjištění, jestli pracuje správně, odpojte běžecký pás a poslouchejte motor. V případě zjištění, že hluk vychází z ložisek v jednom z válečků nebo z motoru, může být provedena oprava jedné části nebo být provedena celková výměna. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení